Samorząd szkolny

ARCHIWUMRada uczniowska 2016/2017 -ZOBACZ


MAM TALENT

Dnia 31.05.2017r. w naszej szkole w sali gimnastycznej odbył się finał konkursu „Mam Talent”. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty, zainteresowania i umiejętności. Przed publicznością wystąpili: Zuzia Chała, Weronika Wójcicka, Marcel Owczarek, Magdalena Gala, Natalia Sałata i Zuzia Zbojna. Mogliśmy posłuchać gry na keyboardzie, saksofonie oraz obejrzeć występy taneczne naszych koleżanek.

W przerwie na obrady Jury publiczność podziwiała taniec ubiegłorocznych laureatek: Wiktorii Siary i Oli Gospodarczyk z klasy 3b.

Zwycięzcą II szkolnej edycji „Mam Talent” został Marcel Owczarek z klasy 3c. Drugie miejsce zajęła Zuzia Chała – klasa 3e. Na trzecim miejscu znalazła się Weronika Wójcicka – klasa 1d. Jury przyznało wyróżnienia dla: Magdaleny, Natalii i Zuzi. Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez Radę Uczniowską.

dodano 05.06.2017r.

Góra Grosza

dodano 30.05.2017r.

IV Festiwal Biegowy

Dnia 27 maja 2017 r. w parku na Osiedlu Południe w Radomiu odbył się IV Festiwal Biegowy organizowany przez Klub Osiedlowy „ Południe”. W przygotowaniu imprezy sportowej pomagali uczniowie i wolontariusze z naszej szkoły.
Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże. W biegach mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani, od przedszkolaków aż po seniorów. Najmłodszy uczestnik miał rok i siedem miesięcy. Na koniec wszyscy mogli wziąć udział w sześciokilometrowym Biegu Open.
Każdy uczestnik otrzymał medal uczestnictwa, a osoby z najlepszymi wynikami zdobyły puchary. Całemu wydarzeniu towarzyszyły gry i zabawy dla najmłodszych, ale także osoby dorosłe mogły znaleźć coś dla siebie.
Impreza zakończyła się losowaniem atrakcyjnych nagród.

dodano 30.05.2017r.

Festyn rodzinny

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum uczestniczyli 19 maja w festynie rodzinnym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 17. Wspólnie z nauczycielami przygotowali atrakcyjne zabawy dla wszystkich uczestników. Zagadki, konkursy plastyczne, rebusy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy ufundowali sympatyczne upominki dla młodszych kolegów.

dodano 29.05.2017r.

MISTRZOSTWA RADOMIA

SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W SZACHACH 2017

Dnia 17.03.2107r. uczniowie:

1. Maksymilian Stanik klasa 1f
2. Mateusz Cioć klasa 2c
3. Jakub Kłos klasa 2c
4. Bartosz Stanik klasa 2e
5. Jakub Tuzimek klasa 2e
6. Oskar Mężyk klasa 3c
7. Jakub Rudnicki klasa 3c
pod opieką pani Justyny Głogowskiej wzięli udział w Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych w Szachach.

Reprezentacja wywalczyła I miejsce w kategorii drużynowej. Na ten sukces złożyły się wyniki: Maksymiliana Stanika, Mateusza Ciocia, Bartosza Stanika i Oskara Mężyka.
I miejsce indywidualne zdobył Maksymilian Stanik
II miejsce indywidualne – Mateusz Cioć.
Gratulujemy.

dodano 23.03.2017r.

PODZIĘKOWANIE

Uczeń naszej szkoły Dawid Garlikowski przeszedł zabieg przeszczepienia serca. Aby mu pomóc w rehabilitacji i leczeniu, które są kosztowne, przeprowadziliśmy zbiórkę funduszy. Od 06-10 marca wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego zbierali datki do puszek od uczniów oraz nauczycieli szkoły. W tym celu Rada Uczniowska pojawiła się również na zebraniach rodziców 13,14 i 15 marca. Udało nam się zebrać 2835 złotych. Kwota została przekazana na konto Fundacji Kawałek nieba, pod opieką której jest Dawid, z przeznaczeniem dla Dawida. Dziękujemy wszystkim za pomoc i serce.

Samorząd Uczniowski

dodano 20.03.2017r.

Dawid Garlikowski uczeń klasy 3D

Dawid Garlikowski uczeń klasy 3D niedawno przeszedł zabieg przeszczepu serca. Przez trzy kolejne miesiące musi przebywać w domu z obawy przed wdaniem się infekcji. Dodatkowo czekają go leczenie i rehabilitacja, które oczywiście wymagają znacznych kosztów.

Dopingujemy Dawidowi w szybkim powrocie do zdrowia. Mając na uwadze wysokie koszty leczenia postanowiliśmy mu nieco pomóc. Przez cały mijający tydzień (06.02-10.02) wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego zbierali do puszek datki od uczniów i pracowników naszego gimnazjum. Rada Uczniowska pojawi się również na zebraniach z rodzicami prosząc o wsparcie.

Dla wszystkich zainteresowanych przekazaniem 1% podatku na sprawę Dawida podajemy numer KRS 0000 38 22 43.

dodano 15.03.2017r.

Bal Renesansowy

Czas karnawału to przede wszystkim dobra zabawa i bale, a właściwie jak co roku już od 1996 dla uczniów i absolwentów naszego gimnazjum, to tradycyjny Bal Renesansowy.

CZYTAJ WIĘCEJ

dodano 01.02.2017r.

ANDRZEJKI

Dnia 24 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawie towarzyszyły wróżby przygotowane przez młodsze koleżanki z pierwszych i drugich klas oraz świetna muzyka. Nasz szkolny DJ Piotr Białkowski zapewnił dodatkowe efekty świetlne i nie tylko… Niestety uczniów pojawiło się mniej niż oczekiwaliśmy, jednak atmosfera była równie wesoła i przyjemna.

dodano 01.12.2016r.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku obchodzimy 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z okazji tego święta nauczyciele historii przygotowali niezwykłą akademię, na którą zaproszeni zostali uczniowie i nauczyciele. Każdy uczeń mógł w niej uczestniczyć poprzez śpiewanie wybranych pieśni legionów polskich. Chór męski - chłopcy z 3f- swoim występem uatrakcyjnili uroczystość. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Specjalnie na tę okazję kolega z klasy 2e napisał wiersz, który prezentujemy poniżej.

11 LISTOPADA

Narodowe Święto Niepodległości
Niech w naszych głowach i sercach zagości
Byśmy na zawsze o tych pamiętali
Co za naszą Ojczyznę życie swe oddali

123 lata trwały te zabory
A nad nami niemieckie i rosyjskie buciory
Co zniszczyć i zdeptać chciały polskość naszą
Co myślały, że ogień w naszych sercach zgaszą

Ogień, co rozpalał wszystkie nasze myśli
Ogień, który dawał nam wiarę i siły
Ogień, który stopił żelazne kajdany
Co naszą Ojczyznę tyle lat dusiły

Lecz nic nie jest wieczne, nic nie jest nam dane
Szybko można stracić to, co zaniedbane
Więc cieszmy się wolnością, radośnie świętujmy
Lecz tak, by Bohaterom nie przynosić ujmy

Bo to czas jedności, a nie czas podziałów Czas powrotu do naszych, polskich ideałów To czas tolerancji, a nie fanatyków To jest święto Polaków, a nie polityków!

Bartosz Stanik klasa II E
Radom, dnia 10 listopada 2016r.

Kwesta

Społeczny Komitet Obrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu zaprosił młodzież radomskich szkół do udziału w kweście, której celem było zebranie środków finansowych na renowacje niszczejących zabytków najstarszej nekropolii Radomia.
31 października w godzinach 10:00 – 12:00 dziesięcioro uczniów naszej szkoły: Paulina Pysiak, Paulina Aleksanderek, Michał Cebula, Bartłomiej Dasiewicz, Kacper Woźniak, Magda Staszewska, Paweł Almerski, Dominik Jarząbek, Kacper Maj, Aleksandra Surowiecka pod opieką pani Justyny Głogowskiej oraz pani Agnieszki Gutkowskiej wzięło udział w tej akcji. Nie straszny był im chłód i deszcz, młodzież z zapałem i entuzjazmem zabrała się do zbierania pieniędzy. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie a dobroczyńcom za dobra serca.

dodano 07.11.2016r.

Stanisław Werner

Dnia 27 października wybraliśmy się wraz z opiekunką samorządu szkolnego panią Justyną Głogowską z wizytą na cmentarz przy ulicy Limanowskiego w celu uporządkowania pamiątkowej płyty Stanisława Wernera. Korzystając z pięknej pogody oczyściliśmy płytę. Dla uczczenia pamięci zapaliliśmy znicze oraz umieściliśmy piękne kwiaty. Co miesiąc staramy się odwiedzać cmentarz i zapalić symboliczny znicz.
Stanisław Werner (urodzony 4 października 1888 r. w Adamczowicach, zginął 20 grudnia 1906 w Radomiu) – był działaczem niepodległościowym i socjalistycznym. Upamiętnieniem ze strony Radomia są: imię Stanisława Wernera nosi Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Radom-miasto, a także jedna z ulic w mieście. W 80. rocznicę śmierci ZHP ufundowało głaz z tablica pamiątkową w pobliżu miejsca egzekucji.
W gmachu dawnej Szkoły Handlowej wmurowano tablicę z napisem:
„Pamięci Stanisława Wernera, ucznia kl.7 - prymusa szkoły, rozstrzelanego pod Radomiem 20 grudnia 1906 r., odznaczonego "Krzyżem Niepodległości z Mieczami" za prace w dziele odzyskania niepodległości”

20 grudnia 1969 w 63 rocznicę śmierci Stanisława Wernera na domu przy ówczesnej ul. Marcelego Nowotki z inicjatywy harcerzy radomskich została umieszczona tablica pamiątkowa.

dodano 04.11.2016r.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚĆIĄ

Nadwaga jest rosnącym problemem wśród naszych rówieśników. 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością.

Aby zwrócić uwagę na problem związany z nieprawidłową dietą w naszej szkole Rada Uczniowska doceniła wartości wypływające z tej akcji. Z tej okazji każdy uczeń, nauczyciel oraz pracownik szkoły otrzymał pyszne jabłko. Spróbujmy stopniowo rezygnować z przepysznych czekoladek i innych słodkości. Nie bójmy się sięgać po owoce i warzywa. 24 października to dobry dzień, by zacząć zdrowo żyć! TAK TRZYMAĆ!

dodano 24.10.2016r.

Wybory do Rady Uczniowskiej

W naszej szkole, jak co roku we wrześniu, odbyły się wybory do Rady Uczniowskiej. Wydano 448 kart do głosowania z czego oddano 435 głosów ważnych.

Zgłosiło się 9. kandydatów.
Oto oni:
1. BORUCH NATALIA 3F
2. GRZEGORCZYK ALEKSANDRA 3C
3. JARZĄBEK DOMINIK 2E
4. KOCHANOWSKA - DŻBIK ZUZANNA 3A
5. KOŚCIELNIAK ALEKSANDRA 2E
6. KUCHARSKA JULIA 3C
7. KUREK MARCELINA 3E
8. KUTKOWSKA MARTYNA 2C
9. OWCZAREK MARCEL 3C
Po piątej godzinie lekcyjnej (12.30) nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów.
Liczba głosów :
1. BORUCH NATALIA 3F - 75
2. GRZEGORCZYK ALEKSANDRA 3C - 29
3. JARZĄBEK DOMINIK 2E - 25
4. KOCHANOWSKA - DŻBIK ZUZANNA 3A - 114
5. KOŚCIELNIAK ALEKSANDRA 2E - 77
6. KUCHARSKA JULIA 3C - 21
7. KUREK MARCELINA 3E - 12
8. KUTKOWSKA MARTYNA 2C - 54
9. OWCZAREK MARCEL 3C - 28

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia .

Komisja wyborcza :
Paweł Alberski 2e
Antoni Wielgomasz 2e
Mateusz Kalinowski 2d
Wiktoria Siara 3b
Filip Bińkowski 3b